T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

ABDULKADİR YÜKSEL DEVLET HASTANESİNDE İLK AMELİYATLAR BAŞARIYLA YAPILDI

Güncelleme Tarihi: 01/08/2019

1 Ağustos 2019 tarihinde Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi ameliyathanesinde daha önce Ortopedi Polikliniklerine müracaat eden iki hasta başarılı bir şekilde ameliyat edildi.

Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğine eline eklem hizasından iğne batması sonucu parmak hareketlerinde ağrı ve elde şişlik şikâyeti ile başvuru yapan G.D. isimli hastaya yapılan muayene ve tetkiklerde 3. MP eklem içerisinde yabancı cisim olduğu ve eklemde septik artrit geliştiği tespit edildi. Hastanemiz ortopedi uzmanlarından Op. Dr. Bilgin BOZGEYİK tarafından rejyonel anestezi uygulanarak eklem aralığındaki 3 mm ebatlarındaki yabancı cisim (iğne parçası) başarılı bir operasyon ile çıkarıldı.

Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğine sol el bileğinde yaklaşık 2-3 aydır artan şişlik ve ağrı şikâyeti ile başvuru yapan H.A isimli hastanın yapılan muayene ve tetkik sonuçlarında 2*2 cm’lik kitle tespit edildi. Hastanemiz Ortopedi Uzmanlarından Op. Dr. Murat GÖK tarafından rejyonel anestezi uygulanarak başarılı bir şekilde ameliyat yapılmış olup, alınan kitle ileri tetkik amaçlı Patoloji Laboratuvarına gönderilmiştir.

  • AMELİYAT MANŞET.jpg
  • IMG_0954.JPG
  • IMG_0948.JPG
  • DSC_0013.JPG
  • DSC_0030.JPG