overlay

GAZİANTEP İLİ 1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI FAALİYETLERİ

 GAZİANTEP İLİ 1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI FAALİYETLERİ

1-7Mart Yeşilay haftası etkinliği kapsamında; 
Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası vesilesi ile Önemli bir halk sağlığı sorunu olan tütün, madde kullanımı ve çeşitli bağımlılıklara yönelik, gençlerin dikkatini çekmek adına farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir.
 
Gaziantep İl Sağlık MüdürlüğüHalk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele birimi koordinasyonu ile Gaziantep Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü veYeşilay Gaziantep Şubesi ile birlikte; saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında 05 Mart 2019 tarihinde Gaziantep SANKO Park AVM’de, 06 Mart 2019 tarihindeGaziantep PRİMEMALL AVM’destand açılmıştır.
 
Açılan stantlarda bir beyin hastalığı olarak kabul edilen bağımlılıktan kurtulabilmek için vatandaşlarımızın ALO 171 (Sigara Bırakma Danışma Hattı) ALO 191 (Uyuşturucu İle Mücadele Danışma ve Destek Hattı) hatlarını arayabileceklerini hatırlattık. Sigara içen vatandaşlarımıza bağımlılık anketi yaparak sigarayı bırakmak isteyenleri ilimizdeki sigara bırakma polikliniklerine yönlendirdik. Ayrıca tütün, alkol, madde kullanımı ve zararlarını anlatan halkı bilinçlendirici el broşürleri ve Dumansız Hava Sahası Logolu araç içi kokular, Yeşilay’a ait hediyeler dağıtılmıştır. ALO 191 (Uyuşturucu İle Mücadele Danışma ve Destek Hattı), ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, ALO 184 Tütün İhbar Hattı ile Yeşil Detektör Mobil Uygulamasının tanıtımı yapılmıştır. Aynı zamanda Gaziantep PRİMEMALL AVM’de 05 Mart 2019 tarihi ile 07 Mart 2019 tarihleri arası Yeşilay’ın karikatür sergisi gösterimde kalmıştır.