overlay

Oğuzeli İlçe Sağlık Müdürlüğü

Mithat TEMİZER

Oğuzeli İlçe Sağlık Müdürü


  • Web Sitesi İçeriği Hk._Ek_af64fc67-12c7-4cc8-8bd1-73a491bafad2.jpeg

1986 yılında Aydın ilinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Aydın'da tamamladı. 2004 yılında Aydın Fen Lisesi'nden, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümünden mezun oldu.

Mecburi hizmetini Gaziantep İlinin Oğuzeli İlçesi'nde pratisyen hekim olarak yaptı.

“Oğuzeli Merkez Aile Sağlığı Merkezine Kayıtlı 2014 Yılında Canlı Doğum Yapmış Annelerin Doğum Öncesi Bakım Hizmeti Alma Durumlarının Değerlendirilmesi” isimli tez ile 2015 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Halk Sağlığı Uzmanlığını aldı.

Gaziantep Şahinbey Toplum Sağlığı Merkezinde uzmanlık mecburi hizmetini yaptı. Mecburi hizmeti sırasında vekaleten ve asaleten Gaziantep Şehitkamil Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı'nı, asaleten Gaziantep Şahinbey Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı görevini yürüttü. 14 Aralık 2017’den itibaren Gaziantep Oğuzeli İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası nitelikte bilimsel makaleleri yayımlanmış olup, iyi derecede istatistik bilgisine sahiptir. 2013 YDS'de İngilizce kategorisinde 91.25 puanla, A seviyesinde İngilizce bilmektedir.

Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü mezunu olup, hali hazırda da aynı üniversitenin Sağlık Yönetimi bölümünde ve Atatürk Üniversitenin Adalet bölümünde öğrenciliği devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eğitimlerden Birinci Basamak Sağlık Hizmeti Kronik Hastalık İzlemi Eğitici Eğitimi, Muhakkiklik Eğitimi, Tütün Bağımlılığı Tedavisi  Eğitimi ve Bağımlılık ile Mücadele Eğitici Eğitimi’ne katılmış ve başarı ile tamamlamıştır. İşyeri hekimliği sertifikası ve çok sayıda kongre, sempozyum katılımı mevcuttur.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.