overlay

Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği Uygulamaları Gaziantep Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı Koordinesinde, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Kilis İl Sağlık Müdürlüklerinin katılımıyla Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği Uygulamaları Bölgesel Bilgilendirme Toplantısı Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Sağlık Tesisleri Daire Başkanı Ahmet ZENGİN, Sağlık Turizmi Daire Başkanı Nuhi ÇELİKKAYA, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Kilis İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ve kamu sağlık tesisleri ruhsatlandırma iş ve işlemlerini yürüten komisyon üyeleri ve birim görevlileri yer aldı.

20 Eylül 2019 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği, Kamu sağlık tesislerinin dengeli dağılımı, hizmetin kaliteli ve verimli sunulması için sağlık tesisleri ile bünyesindeki merkez, ünite ve birimlerin ruhsatlandırılması çalışmalarını kapsamaktadır.


Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Emin BİNDAL’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda Kamu Sağlık Tesisleri Daire Başkanı Ahmet ZENGİN “Yönetmeliğin Genel Bilgilendirilmesi” ile “Bugüne Kadar Sahadan Gelen Sorular ve Cevaplar” konularında, Kamu Sağlık Tesisleri Daire Başkanlığında görev yapan yetkililer “Yönetmeliğin Sahadaki Uygulamalarından Soru-cevap ve Tecrübeler” konusunda sunum yaptı.

  • ksb (4).JPG
  • ksb (3).JPG
  • ksb (1).jpeg
  • ksb (2).JPG
  • ksb (1).JPG