T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Suriye Görev Gücü Başkanlığı

Güncelleme Tarihi: 02/11/2019Dr. İbrahim Hakkı BÜYÜKBEŞE
Suriye Görev Gücü Başkanı1962 Gaziantep doğdu. 1979 yılında İstanbul Kabataş erkek Lisesinden Mezun Oldu. Aynı Yıl kazandığı Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun oldu. Mecburi hizmetimi Şanlıurfa ilinde İl sağlık müdür yarımcısı olarak tamamlayan Dr. İbrahim Hakkı BÜYÜKBEŞE askerlik görevini İstanbul 2. Zırhlı Tugay’da Tabip Asteğmen olarak yerine getirdi. 1990 yılında Gaziantep ilinde başladığı resmi görevine 4 yıla yakın il sağlık müdür yardımcısı olarak devam etti. 

Resmi görev ile özel çalışmanın beraber yürütülmesini uygun görmeyerek yaklaşık 13 yıl özel sektörde şirket ortağı olarak kendilerine ait özel hastane kurulması, işletilmesi ve yönetilmesinden sorumlu olarak çalıştı. İşletme Fakültesini (Kamu Yönetimi) bitirdi.

Gaziantep ilinde 2010 yılında başlayan Aile Hekimliği uygulaması ile aynı döneme tekrar resmi görevime dönüş yaptı. 13 Aralık 2010 tarihine Aile hekimliği ile birlikte kurulan Şehitkâmil Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi ve İlçe Sağlık Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılında kurulan Şehitkamil İlçe Sağlık Müdürlüğünde İlçe Müdürü olarak görevini devam ettirdi.

Şubat 2017 tarihinden itibaren mevcut görevinin yanı sıra Gaziantep Valiliği Suriye/Cerablus Sağlık Danışmanı olarak görevlendirildi. 

Bakanlığımızın yeni yapılanması içerisinde 13/02/2018 tarihinde Şahinbey İlçe Sağlık Müdürü olarak atandı.

13/02/2019 tarihinden itibaren Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Suriye Görev Gücü Başkanı olarak atandı ve halen bu görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.